Ogłoszenia duszpasterskie

II Dzień Świąt Wielkanocnych

22 kwietnia 2019, poniedziałek

1. BYĆ KOCHANYM – to spektakl teatralny na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego, na który zapraszamy w najbliższą środę o godz. 19.15. Zobaczymy, jak Człowieka prowadzi Anioł Muzyki, aby poprzez poszukiwanie prawdy, dobra i piękna, odkrył „kim jest?” Aktorka, Anna Gielarowska, miała tę radość odwiedzać ks. Jana Twardowskiego przez ostatnie dwa lata jego życia. Aktorce akompaniuje na gitarze klasycznej Kornela Arwicz – Sienicka, prof. Akademii Sztuki.

2. Święte Triduum Paschalne to dla wierzących najważniejsze dni w roku. W podniosłych obrzędach celebrujemy wówczas tajemnice Jezusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Święta jednak szybko mijają. Po nich rozpoczyna się 50-dniowy Okres Wielkanocny, zakończony Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Siedem tygodni wielkanocnych radości... Jak je dobrze przeżyć? Jak sprawić, aby każda z kolejnych niedziel tego okresu była przeżywana równie radośnie jak sama Wielkanoc. Z tego pragnienia wyrosło nabożeństwo nazwane Drogą światła. Powstało we włoskich wspólnotach salezjańskich jako wyraz pobożności paschalnej – żywej i głoszonej wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.

 

Droga Światła, podobnie jak Droga Krzyżowa składa się z 14 stacji, w których jednak rozważamy inne wydarzenia. Rozważamy to, co stało się po zmartwychwstaniu Jezusa. Rozważamy budzącą się wiarę uczniów. Wszystkie wydarzenia wspominane w Drodze Światła są opisane w Nowym Testamencie. Uczestnicy przechodzą od stacji do stacji, śpiewając radośnie ku czci Zmartwychwstałego Pana, a drogę oświetlają niesionymi świecami. Stąd też wzięła się nazwa nabożeństwa – Droga Światła.

Od następnej niedzieli, przez sześć tygodni, będziemy w Sanktuarium odprawiać Drogę Światła. Zawsze o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę w zmartwychwstanie, za swoją wiarę i wiarę swoich bliskich podziękować, komuś wiarę wyprosić. Nabożeństwo to jest wyrazem naszej nadziei, że i my będziemy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa.

W Drugi Dzień Świąt Wielkanocnym Parafianom, Przyjaciołom Sanktuarium i Szanownym Gościom życzymy wytrwałej wiary, która pozwala świąteczną radość wnieść także w powszednie dni naszego życia.