Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela w ciągu roku

21 lipca 2019, niedziela

1. W czwartek we wspomnienie św. Krzysztofa będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Po Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.30 pobłogosławimy nowe pojazdy. Zachęcamy także do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą.

2. Przygotowaliśmy specjalne naklejki na samochody. W każdą wkompo0nowane są dwa ważne dla chrześcijanina znaki: KRZYŻ i SERCE. Krzyż – to prośba o Boże błogosławieństwo na czas podróży. Ludzie pobożni od znaku krzyża rozpoczynają każdą ważną czynność, także podróż. A Serce – to nasze powierzenie się opiece Bożego Serca. Napis SZCZECIN ma informować skąd jesteśmy i mówić, że kochamy naszą małą ojczyznę. Po Mszy św. można się w nie zaopatrzyć w kruchcie kościoła, a w następne dni będą dostępne w sklepiku. Może ten piękny graficznie znak stanie się modny w Szczecinie, a jednocześnie będzie wskazywał na związek z naszym Sanktuarium.

3. Także we czwartek, 25 lipca, czcimy św. Jakuba Apostoła. Na Mszę św. odpustową do szczecińskiej katedry zapraszamy na godz. 18.00.

4. W piątek Kościół wspomina rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Jezusa. Dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlili w ich intencji: żyjącym będziemy wypraszać zdrowie i potrzebne łaski, a zmarłym wieczne szczęście w niebie.

5. Caritas Polska pomaga także Polakom na Wschodzie. Wolontariusze rozprowadzają dziś plecaki z prośba o przygotowanie szkolnych wyprawek dla polskich dzieci na Białorusi. Plecaki z wyprawką należy przynieść na plebanię lub do kościoła najpóźniej na tydzień. Termin ten jest uzależniony od zaplanowanego transportu na Białoruś.

6. Parafian i gości polecamy czułej opiece Serca jezusowego. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.