Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela Adwentu

27 listopada 2022, niedziela

Modlitwa różańcowa za zmarłych na Cmentarzu Centralnym dzisiaj o godzinie 14.00.

Akatyst ku czci Bogurodzicy śpiewamy dzisiaj o godzinie 17.00.

Na Roraty zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty poprzedzi śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty z udziałem dzieci będą w środy
i piątki o godz. 17.00.

Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o 18.30. W intencji Ojczyzny, obrońców naszych granic, a także za rodziny rozdzielone emigracją będziemy się modlili w środę na Mszy św. wieczornej.

Nabożeństwa pierwszego czwartku, piątku i soboty odprawimy według stałego porządku.

Fundacja Małych Stópek zaprasza do wzięcia udziału akcji „Paczuszka dla maluszka”. Osoby chcące przygotować świąteczną paczkę dla dzieci proszone są o wzięcie bombki z choinki w kruchcie. W środku bombki są potrzebne informacje.

Przez cały Adwent przy końcu ławek będzie stała skarbona z napisem „Byłem głodny”. Zbieramy do niej ofiary na świąteczna pomoc najuboższym.

W kruchcie można się zaopatrzyć w pobłogosławione opłatki oraz w świece Caritas. Jest także Biuletyn na Adwent.

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi pracujący w Mińsku na Białorusi ks. Włodzimierz Maruszewski SChr. II niedziela adwentu jest „ Dniem modlitwy  i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.

Także za tydzień na Mszy św. o godz. 12.30 obecne będą małżeństwa z Ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre Dame, które w naszym kościele obchodzić będą 75 rocznicę proklamowania Karty E.N.D. – dokumentu założycielskiego tego Ruchu. Po Mszy w salce odbędzie się projekcja filmu o założycielu Ruchu - Słudze Bożym  ks. Henri Caffarelu.

Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor zaprasza na konferencję pt. Chrystianofobia - chrześcijaństwo poza granicami tolerancji, która odbędzie się w środę, 30 listopada br., o godz. 17.00, w Hotelu Marriott przy pl. Brama Portowa 2 w Szczecinie (Posejdon, sala Colosseum). Tematyka konferencji będzie dotyczyć prześladowania chrześcijan. Gościem spotkania będzie m.in. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr.