Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela w ciągu roku

12 września 2021, niedziela

1. W poniedziałek, 13 września, zapraszamy do modlitwy w duchu fatimskim. O godz. 11.30 – różaniec, o 12.00 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją.

2. Każdego roku, w Wielki Piątek oddajemy cześć Krzyżowi Świętemu. W tym roku było to dla wielu utrudnione. Dlatego we wtorek, w święto Podwyższenia Krzyża, po każdej Mszy św. będziemy czcić znak naszego zbawienia. Przy tej okazji będą zbierane ofiary przeznaczone na wsparcie katolików w Ziemi Świętej.

3. Centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża odbędą się we wtorek, w katedrze
i rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00.

4. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę albo poszukują obecności Boga, zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium odnowy wiary to dziewięć konferencji oraz spotkania w małych grupach, które będą odbywały się w poniedziałki po Mszy św. o godz. 18.30. W czasie seminarium przewidziana jest modlitwa o uzdrowienie oraz o dary Ducha Świętego. Rozpoczęcie w poniedziałek, 4 października, po Mszy św. wieczornej. 

5. Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: trzecioklasistów
z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Spotkania dla uczniów klas 6, 7 i 8, w ramach przygotowania do bierzmowania, odbywają się w niedziele według grafiku umieszczonego w gablocie w kruchcie i na stronie www. Dorosłych kandydatów do bierzmowania zapraszamy do biura. Kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się 7 października.

6. Muzykalne dzieci zapraszamy do zespołu Serduszka. Próby dla kandydatów odbywają się w salce Serduszek w poniedziałki o godz. 17.30.

 

7. W ramach projektu – ODDANI w SERCU – Sanktuarium zaprasza na:

KRĄG BIBLIJNY (przygotowanie do niedzielnego słuchania Słowa Bożego) w każdy piątek o 18.30 w salce pod księgarnią.  

KATECHEZY zatytułowane „PO PIERWSZE – CHRYSTUS” (w soboty, podczas                  Mszy św. o godz. 9.00.

KRAG BIBLIOJNY (w soboty o godz. 10.00 w salce pod księgarnią).

Piątkowe spotkania odbywają się co tydzień, a sobotnie w każdą sobotę, z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca. Szczegółowe informacje na plakatach w kruchcie i na stronie www.