Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w ciągu roku

12 listopada 2023, niedziela

Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą otaczamy ofiary trzęsienia ziemi w Syrii, rosnącą dyskryminację chrześcijan w Ziemi Świętej, a szczególnie prosimy o pokój dla całego rejonu Bliskiego Wschodu.

Trwa listopadowa modlitwa za zmarłych. Za polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedziele w kościele o godz. 9.00, a na Cmentarzu Centralnym o godz. 14.00.

Jutro o godzinie 18.30 Msza św. i Seminarium Odnowy Wiary.

Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawiamy 52 Msze św. zbiorowe w ciągu roku, codziennie modlimy się cząstką różańca po Mszy św. o godzinie 9.00, a w rocznicę śmierci wyczytujemy ich z imienia. Do Księgi Zmarłych naszych bliskich można wpisywać w biurze parafialnym.

Ofiary na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące można składać do skarbony umieszczonej przy krzyżu w kruchcie. W ciągu roku odprawiliśmy ponad 400 Mszy św. za dusze czyśćcowe.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na funkcjonowanie i renowację naszego Sanktuarium. W ostatnim czasie w organach dokonano zmiany traktury pneumatycznej  na elektryczną i teraz organy są w stu procentach sprawne i są instrumentem koncertowym.

W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2024 r.