Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w ciągu roku

6 listopada 2022, niedziela

Zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, dzisiaj na cmentarzu centralnym. Gromadzimy się przy kaplicy o godzinie 14.00.

W intencji zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu  w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 9.00.  Wypominki można wrzucać  do skarbony ustawionej przy końcu ławek.

Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawiamy 52 Msze św. zbiorowe w ciągu roku, codziennie modlimy się cząstką różańca po Mszy św. o godzinie 9.00, a w rocznicę śmierci wyczytujemy ich z imienia. Do Księgi Zmarłych naszych bliskich można wpisywać w biurze parafialnym.

Ofiary na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące można składać do skarbony umieszczonej przy krzyżu w kruchcie.

W Święto Niepodległości w intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Mszy św.
o godz. 12.00.  Uroczysta Msza św. w katedrze zostanie odprawiona o godz. 10.00.

W piątek, 11 listopada, Ksiądz Proboszcz udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Stefanik, duszpasterz akademicki. Swoją Mszę św. imieninową odprawi w następną niedzielę o godzinie 20.00.

Gościmy dziś w parafii przedstawicieli Towarzystwa Świętego Pawła, którzy podobnie jak w ubiegłych latach, zachęcają do codziennej lektury Słowa Bożego.