Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII niedziela zwykła

10 października 2021, niedziela

Papieską fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wesprzeć składając po Mszy św. ofiarę do puszki. Ofiary zbierają w kruchcie wolontariusze.

Zapraszamy na codzienne, październikowe nabożeństwa różańcowe:
- w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiamy o 11.30 i 18.00
- różaniec dla młodzieży – w piątki o godz. 18.00
- różaniec dla dzieci – w środy i piątki o godz. 17.30

- w niedzielę na różańcu modlimy się o godz. 9.00, po Mszy św. o godz. 12.30,
   a na 19.30 do modlitwy różańcowej zapraszamy studentów.

Na ostatni w tym roku Dzień Fatimski zapraszamy w środę. O godz. 11.30 odmówimy różaniec, o 12.00 – Msza św. ku czci NMP Fatimskiej z procesją.

Pod chórem zostały wyłożone karty na listopadowe wypominki. Należy je wypełnić i wrzucić do skarbony ustawionej przy końcu ławek. Karty są zaopatrzone w daty. Wskazują one dni, kiedy będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Zachęcamy, aby tego dnia cała rodzina wzięła udział w modlitwie za swoich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić na różańcu w listopadzie w dni powszednie o godz. 11.30 i o 18.00, a w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane z okazji wypominków są przeznaczone na utrzymanie kleryków w Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu i w Seminarium Szczecińskim. 

Uczniów szkół średnich, którzy zrezygnowali ze szkolnej katechezy, ale są katolikami, zapraszamy na sobotnie wieczory młodych. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszamy na rozmowy o życiu i wierze do kawiarenki akademickiej.

Dzisiaj z okazji inauguracji nowego roku akademickiego, studenci z naszego duszpasterstwa po każdej mszy świętej rozprowadzają cukierki – Boże krówki z sentencjami oraz różne gadżety ODowe. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na wsparcie dla naszych świetlic Promyczek i Baza.