Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela w ciągu roku

3 października 2021, niedziela

1. Zapraszamy na codzienne, październikowe nabożeństwa różańcowe:
- w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiamy o 11.30 i 18.00
- różaniec dla młodzieży – w piątki o godz. 18.00
- różaniec dla dzieci – w środy i piątki o godz. 17.30
- w niedzielę na różańcu modlimy się o godz. 9.00, po Mszy św. o godz. 12.30, a na 19.30 do modlitwy różańcowej zapraszamy studentów.

W czwartek, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej (oprócz nabożeństw o godz. 11.30 i 18.00), zapraszamy do modlitwy różańcowej po każdej Mszy św. porannej (czyli

o godz. 6.30. 7.30, 8.30 i 9.30) oraz o po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30. W poniedziałek także rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary.

3. W intencji rodzin rozdzielonych emigracją będziemy się modlić w środę na Mszy św. wieczornej.

4. Parafia organizuje 2-dniową pielgrzymkę na Jasną Górę na Noc Czuwania w intencji Polonii. Wyjazd – 15 października, jeden nocleg w Częstochowie; w drodze powrotnej – nawiedzenie sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii.

4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 20.00 odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego. Do wspólnej modlitwy za środowisko akademickie Szczecina zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich i pracowników szkół wyższych.

5. W trzecią rocznicę koronacji obrazu NMP Zwycięskiej Królowej Polski, zapraszamy
do bazylice św. Jana Chrzciciela na uroczystą Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Podczas uroczystości zostaną wprowadzone do świątyni relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego.  

6. W ciągu ostatnich kilku lat wydaliśmy 6 niewielkich książeczek z modlitwami, m. in.
z rozważaniami różańcowymi i paschalnymi oraz z medytacjami papieża Franciszka o Sercu Jezusowym. W kruchcie można je nabyć, składając dowolną ofiarę na prace remontowe w kościele.

Wielu Parafian pamięta z pewnością, że dawniej przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy były umieszczone vota, w formie srebrnych serduszek. Były ofiarowane Maryi z wdzięczności za otrzymane łaski, albo z prośbą o Jej opiekę. Wkrótce wrócą na swoje miejsce. Jesteśmy to winni wszystkim, którzy kiedyś takie vota Matce Bożej ofiarowali. Będą zawieszone na szklanych taflach w Ołtarzu Maryjnym. Sercom będą towarzyszyły wytłoczone w szkle kwiaty malwy, które w sztuce chrześcijańskiej symbolizują prośbę o miłosierdzie. Przy ambonie został ustawiony projekt. Po Mszy św. można mu się przyjrzeć z bliska. Mamy nadzieję, że i dzisiaj znajdą się tacy, którzy z wdzięczności za opiekę Najświętszej Maryi Panny, będą chcieli na ten cel złożyć – jako osobiste votum – swoją ofiarę.