Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela w ciągu roku

26 września 2021, niedziela

1. We wtorek o godz. 15.00 na ulicach miast całego świata będzie rozbrzmiewać Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy w trzech miejscach: na Pl. Grunwaldzkim, przed kinem „Pionier” i przy krzyżu przed Sanktuarium.

2. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o 18.30.

3. W środę, w święto Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, na uroczystą Mszę św.
z nabożeństwem do św. Michała zapraszamy na godz. 18.30.

4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą po Mszy św. o godz. 12.00 i o 20.00.
O godz. 21.00 – Msza o świętość kapłanów i osób konsekrowanych oraz o powołania. Nabożeństwa I Piątku i I Soboty odprawimy w stałym porządku.

5. Od października wracamy do oprawiania Mszy św. dla studentów w środy i piątki o 20.30.

6. Od piątku zapraszamy na codzienne, październikowe nabożeństwa różańcowe:
- w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiamy o 11.30 i 18.00
- różaniec dla młodzieży – w piątki o godz. 18.00
- różaniec dla dzieci – w środy i piątki o godz. 17.30
-  w niedzielę na różańcu modlimy się o godz. 9.00, po Mszy św. o godz. 12.30,, a na 19.30 do modlitwy różańcowej zapraszamy studentów.

7. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę albo poszukują Boga, zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium to 9 konferencji i spotkania w grupach, które będą odbywały się w poniedziałki po Mszy św. o 18.30, począwszy od 4 października.

8. Rozpoczęliśmy przygotowanie do przyjęcia sakramentów św.: trzecioklasistów z rodzi-cami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Spotkania dla uczniów klas 6, 7 i 8 odbywają się według grafiku umieszczonego w gablocie w kruchcie i na stronie www. Dorosłych kandydatów do bierzmowania zapraszamy do biura. Kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się 7 października.

9. Parafia organizuje 2-dniową pielgrzymkę na Jasną Górę na Noc Czuwania w intencji Polonii. Wyjazd 15 października, jeden nocleg w Częstochowie; w drodze powrotnej – nawiedzenie sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy do 3 października w zakrystii.

10. „Roztańcz ducha u malucha” – to spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku przed-szkolnym. Wspólna zabawa i śpiew w duchu chrześcijańskim. Spotkania odbywają się
w poniedziałki o godz. 17.00 w salce pod księgarnią.

11. W tym tygodniu rozpocznie się demontaż prospektu organowego. Musimy to zrobić przed ustawianiem rusztowań na chórze. Przez cały czas prowadzenia prac remontowych na chórze będzie nam służył instrument zastępczy. W zeszły czwartek Miejski Konserwator Zabytków dokonał odbioru prac na wieży kościoła. Tym samym zakończył się szósty etap remontu hełmu wieży. Przed nami jeszcze jeden, ostatni etap przewidziany na rok 2022.