Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela w ciągu roku

5 września 2021, niedziela

1. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o 18.30.

2. W najbliższą sobotę do Sanktuarium przybędzie VIII Pielgrzymka Archidiecezjalna Straży Honorowej NSPJ. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 członkowie Straży odnowią swoje zobowiązania.

3. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentów świętych: trzecioklasistów z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Spotkania dla uczniów klas 6, 7 i 8, w ramach przygotowania do bierzmowania, odbywać się będą w nie- dzielę w kościele według grafiku umieszczonego w gablocie w kruchcie i na stronie www. Dorosłych kandydatów do bierzmowania zapraszamy do biura.

4. Muzykalne dzieci zapraszamy do zespołu Serduszka. Próby dla kandydatów na muzyczne gwiazdy odbywają się w salce Serduszek w poniedziałki o godz. 17.30.

5. Wspólnota Domowego Kościoła rozpoczyna nowy rok formacji. Msza św. dla całego Rejonu Szczecin – Śródmieście odbędzie się w przyszłą niedzielę o 12.30. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcieliby poznać ideę Domowego Kościoła, którego założycielem był Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki.

6. W czerwcu przedstawiliśmy duszpasterski projekt: ODDANI w SERCU. Dzisiaj do niego wracamy i zapraszamy do współtworzenia go. Składa się z czterech filarów:

  1. Komunia wynagradzająca przyjmowana w I Piątki Miesiąca.
  2. Codzienna lektura fragmentu Ewangelii.
  3. Życie zgodne z własnym powołaniem.
  4. Wpisanie się do Księgo Oddanych (Księga Łask)

7. Za tymi czterema zasadami idzie codzienna praca, żeby podobać się Bogu i być pożytecznym chrześcijaninem. W tym duchowym wysiłku jako duszpasterze chcemy pomagać. Zapraszamy na katechezy o wierze w soboty (godz. 9.00) i na krąg biblijny (piątek – 18.30; sobota, 10.00). Szczegółowe informacje umieściliśmy w Biuletynie
i na plakatach w kruchcie kościoła.

8. Zakończone zostały prace malarskie w trzecim prześle. Czeka nas demontaż rusztowań i skomplikowany proces stawiania ich na chórze. Połowa Drogi Krzyżowej jest już odnowiona. Trwają prace w nawie bocznej. Naprawiane są spękania ścian, zniszczone tynki, pod oknami kładzione są specjalne warstwy izolacyjne i montowane nowe parapety z zielonego lastryko. Wkrótce renowacji zostaną poddane drzwi w nawie bocznej. Taca za tydzień przeznaczona będzie na prac remontowe.

9. Członkowie Caritas zbierają po Mszy św. ofiary na pomoc humanitarną dla Afganistanu.