Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia 2021, niedziela

1. Czcicieli św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek o 18.30.

2. Zespół dziecięco-młodzieżowy Serduszka zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty muzyczne połączone z naborem do zespołu. Warsztaty odbędą się w dniach od 24 do 27 sierpnia (w godzinach od 9.00 do 13.00) w sali Serduszek (ul. Bogurodzicy 3). Zapisy do 22 sierpnia w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

3. Od 16 sierpnia do wspomnienia NMP Królowej (22 sierpnia) zapraszamy do OGRODU MARYI. W te dni Matce Jezusa będziemy zawierzać naszą Ojczyznę, Kościół Święty, nasze rodziny, wszystkie trudne sprawy związane z pandemią. Będzie to czas modlitwy wynagradzającej i przebłagalnej za grzechy przeciwko Bogu, Matce Najświętszej i miłości bliźniego. Od poniedziałku począwszy, do soboty, codziennie o 11.30 i 18.00 zapraszamy na różaniec, a po nim na Mszę św. z maryjną katechezą.

Zachęcamy, aby przynosić Matce Bożej kwiaty. Kwiaty symbolizują cnoty Maryi, które chcemy naśladować. Ufamy, że różaniec i medytacje, które w tym roku przygotował ks. Michał Kłos SChr, będą pomagały nam żyć i wierzyć jak Maryja.

4. Parafia zamówiła nowe ornaty w czterech kolorach liturgicznych. Zostały specjalnie zaprojektowane dla naszego Sanktuarium. Proste, skromne i piękne – z haftowanym symbolem Serca Jezusowego. Przy ambonie prezentujemy wzór białego ornatu. Można się mu z bliska przyjrzeć. Można także taki ornat ufundować, albo do zakupu ornatu dołożyć swoją ofiarę. Za każdą pomoc bardzo dziękujemy. Koszt jednego ornatu wynosi 345 zł.