Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Noc Wszystkich Świętych i Imieniny ks. Krzysztofa Jeruzalskiego

Noc Wszystkich Świętych i Imieniny ks. Krzysztofa Jeruzalskiego

31 października 2013, czwartek

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w Sanktuarium NSPJ rozbrzmiewały słowa BŁOGOSŁAWIEŃSTW JEZUSA.

„Chcemy pokazać, że świętość nie jest ponura czy smutna, świętość jest może i trudna, ale to przede wszystkim radość” – te słowa zachęty do włączenia się w szczególne świętorozległy się w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie w wigilię 1 listopada. To tego dnia księża chrystusowcy pracujący w tej parafii po raz drugi zaproponowali wiernym modlitewne czuwanie, którego celem było przygotowanie się do niezwykle radosnej w Kościele katolickim uroczystościWszystkich Świętych!

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się o godz. 18.30 Mszą Świętą „bez prądu” – czyli przy świetle płonących świec. Procesję do ołtarza, podczas której śpiewno litanię do Wszystkich Świętych, poprowadziły dzieci - przebrane za anioły i swoich świętych patronów - z lampionami w rękach. Druga część spotkania rozpoczęła się bezpośredni po Mszy św. „drogą światła”, podczas której młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wnosiła portrety świętych i błogosławionych. Dzieci z Ogniska Misyjnego wykonały scenkę, w której przedstawiły postaci bliskich sobie dziecięcych świętych, po czym nastąpiła prezentacja życiorysów – sł. Bożych: niespełna 7- letniej Antonietty Meo oraz francuskiej 11 - latki Anny de Guigne, następnie bł. męczennika meksyku Jose Sacheza del Rio oraz patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki a także św. matki Joanny Beretty Moli. Każdej prezentacji towarzyszyły modlitwa i śpiewy. To wszystko miało na nowo uświadomić obecnym, że świętość nie jest zarezerwowana tylko dla niektórych, jest przeznaczona dla każdego.

 

- Po raz pierwszy uczestniczyłam w tego typu spotkaniu. Jestem zachwycona. Z niezwykłą ciekawością wsłuchiwałam się w życiorysy dotąd nieznanych mi świadków wiary - powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

 

« wróć do listy wszystkich wydarzeń