Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
II Bal Wszystkich Świętych 2013

II Bal Wszystkich Świętych 2013

30 października 2013, środa

30 października w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się II Bal Wszystkich Świętych pod hasłem  „Wszyscy możemy być święci”. Bal zorganizowany przez ks. Krzysztofa Wąchałę przy udziale dyrekcji i pracowników szkoły okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również odpowiedzią dzieci na Halloween - święto pogańskie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce.

Uczniowie klas I-III - przebrani za anioły i świętych - spędzili czas na zabawie, tańcach i niezliczonych konkursach. Był quiz z wiedzy o świętych, dzieci wybrały spośród siebie świętą i świętego balu, a każdy uczestnik otrzymał „SMS-a od Świętego” w postaci cukierków z sentencjami świętych i błogosławionych, które spadły jak deszcz z nieba. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny.  Dzieci z Ogniska Misyjnego  przybliżyły swoim kolegom i koleżankom postaci czterech „małych” świętych: Sł. Bożej Anny de Guigne, Sł. Bożej Antonietty Meo, bł. Jose i św. Stanisława Kostki.

Radość i szczery entuzjazm uczestników balu pokazały dorosłym, że właśnie taka zabawa jest najlepszą drogą, aby zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń