Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Święto Młodzieży

Święto Młodzieży

18 września 2013, środa

U progu nowego roku szkolnego 18 września w Kościele obchodzi się wspomnienie św. Stanisława Kostki. W święto to została odprawiona Msza św. o godz. 18:30 w intencji młodzieży, a po niej odbyło się spotkanie młodych w kawiarence. Dopisali lektorzy, schola i członkowie RCS-u.

św. Stanisław Kostka - patronem dzieci i młodzieży. Dlaczego?

- wzór pracy - młody Stanisław pochodził z kasztelańskiej rodziny. Wszystkiego miał pod dostatkiem. W szkole, do dobrych wyników doszedł ciężką pracą. Po trzech latach stał się najlepszym uczniem.

- wzór modlitwy - mimo, że był wyśmiewany przez kolegów, Stanisław poświęcał swój czas modlitwie i medytacji, jego odpowiedzią na obelgi były słowa: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.

- wzór pokory - droga do zakonu jezuickiego była długa, nie tylko ze względu na odległość. Całkowicie wypełniał polecenia przełożonych. Pełen zdeterminowania i pokory, by osiągnąć cel - zrealizować swoje powołanie.

Silna osobowość. Nie imponowały mu mody, wygodne życie. Nie ulegał wpływom otoczenia. Żył z pasją. Tych cech brakuje współczesnej młodzieży

 

Święty Stanisławie, Twojej opiece się polecam i proszę Cię,
abyś mnie swoim wstawiennictwem przed Bogiem
wspierał i ratował we wszystkich potrzebach moich
i wyjednał mi łaskę wiernego naśladowania cnót twoich.
Spraw to, abym Bogu dochował wierności
pośród wszelkich dróg tego życia
i zasłużył sobie na łaskę szczęśliwej śmierci. Amen.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń