Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Życzenia Świąteczne!

Życzenia Świąteczne!

3 kwietnia 2021, sobota

Chrystus Zmartwychwstał!
Prawdziwie zmartwychwstał!

        Nie musimy się bać, bo jesteśmy kochani - te słowa umieszczone w dekoracji Grobu Bożego, są fragmentem pieśni, która towarzyszy nam w przeżywaniu świąt. Będziemy ją śpiewać dalej, bo niesie otuchę i przypomina podstawową prawdę naszej wiary. Doświadczenie miłości Boga, pewność, że jesteśmy kochani, pozwala powstawać
z grzechów i zdrad, z naszych smutków i obaw, wyzwala z powierzchownej
i chwiejnej wiary, i pozwala bez lęku, hojnie odpowiadać na miłość Boga.

        Na pierwszy rzut oka dekoracja w Grobie Bożym przypomina uliczny, krzyczący plakat. Wygląda raczej jak reklama dyskoteki niż pomoc wielkopiątkowej medytacji. Ale taki jest współczesny świat – kolorowy, dominujący, ruchliwy i głośny. W nim człowiek łatwo może stracić twarz, tożsamość, zostać wykluczony i zdeptany. Świat budowany bez Boga i przeciw Bogu staje się więzieniem dla duszy. Ten proces ukazuje dekoracja (czytana od góry do dołu): od euforii sukcesu i rezygnacji z wiary do ciemnych dołów porażek i życia w grzechu). 

      W dekoracji nie ma treści religijnych, bo wielu na co dzień żyje bez nich. Jednak świat nie jest pozbawiony Bożej obecności (jej znakiem jest blask widoczny po prawej stronie). Bóg nie przestał troszczyć się o nas. On nas widzi i szuka, bo jesteśmy kochani. Ta prawda, zadomowiona w sercu człowieka, jest w stanie podnieść z każdego upadku (to ilustruje dekoracja czytana od dołu do góry). Uczy także spojrzeć na świat nowymi oczami, które w każdym doświadczeniu pozwalają dostrzec obecność Boga, Jego troskę i miłość.

      Szanowni Parafianie i Przyjaciele Sanktuarium, bądźmy pewni, że jesteśmy kochani. Bądźmy Bogu wdzięczni za naszą wiarę, tę wypróbowaną i niezawodną przyjaciółkę ludzkiego serca. Zadbajmy, aby nasza wiara miała oparcie w wewnętrznej więzi z Chrystusem. W więzi, która nie poddaje się sanitarnym rygorom i ograniczeniom. Pielęgnujmy ją i umacniajmy. Nie bójmy się jej szukać. Pamiętajmy: JESTEŚMY KOCHANI. To najważniejszy powód naszej paschalnej radości.

ks. Jarosław Staszewski SChr, kustosz Sanktuarium NSPJ
ze wspólnotą chrystusowców i Sióstr Misjonarek

« wróć do listy wszystkich wydarzeń