Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Warszawska Piesza Pielgrzymka 2013

Warszawska Piesza Pielgrzymka 2013

14 sierpnia 2013, środa

Po dziewięciu dniach pieszej wędrówki na Jasną Górę prowadzona przez ks. Chrystusowców grupa Czarna dotarła do domu Matki.

„Jak wielki jest Bóg, wielki jest nasz Pan” – te słowa pieśni stały się  tegorocznym hymnem grupy Czarnej, kolejny już raz wędrującej w szeregach Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17. na Jasną Górę.  14 sierpnia, po dziewięciu dniach pieszej wędrówki z Warszawy do Częstochowy, pielgrzymi dotarli do „domu Matki”.

Tematem przewodnim tegorocznego pielgrzymowania było hasło „Przynoszę Ci swoją wiarę”, które stało się zarazem przedmiotem duchowych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: Jaka jest moja wiara? - a jednocześnie prośbą: Panie przymnóż mi wiary. „Poszukując wiary wybraliśmy się na pielgrzymkę. Chcąc zawrzeć nowe przymierze wyryte w naszych sercach i poruszyć wszystkie nasze góry miernoty”.

W tym roku Czarna przez 9 dni pielgrzymowania urosła do blisko 180-osobowej grupy pielgrzymów, w której pielgrzymowało 11 chrystusowców – księża: Krzysztof Wąchała, Łukasz Kuczyński, Mikołaj Pilecki, Rafał Sorkowicz, Włodzimierz Maruszewski oraz klerycy: Damian Jędrzejak, Maciej Onaszkiewicz, Mieczysław Dusza, Grzegorz Suski, Marcin Mielewczyk oraz dołączył kl. Piotr Wróblewski. Towarzyszyły nam również Misjonarki Chrystusa Króla: s. Karolina Szymkowiak, s. Natasza Bukowska i s. Sylwia Marciniak oraz felicjanka s. Zacharia Kulik.

Grupę tworzyli pielgrzymi z różnych stron Polski, w dużej mierze z parafii prowadzonych przez chrystusowców, m.in. ze Szczecina (NSPJ i św. Piotra i Pawła), Stargardu Szczecińskiego (Chrystusa Króla i św. Józefa), Goleniowa, Pyrzyc
i Władysławowa. Tradycją staje się obecność silnej reprezentacji Polonii - pielgrzymowała z nami 19-osobowa grupa młodzieży z naszych parafii w Niemczech, były reprezentantki z Ukrainy i Białorusi oraz 4 pielgrzymów z Irlandii. W czasie wędrowania dołączali do nas z jednodniową wizytą specjalnie zaproszeni goście m.in. ks. Mariusz Sokołowski TChr, ks. Tomasz Kancelarczyk ze Szczecina a także o. Ashenafi i o. Mateusz - pochodzący z Etiopii, którzy nie tylko towarzyszyli nam w modlitwie, lecz również dzielili się wiarą, głosząc konferencje.

Już dzisiaj zapraszamy do włączenia się w pielgrzymowanie z grupą Czarną za rok.  Zapraszamy na stronę Grupy Czarnej „Czerwone Maki” oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń