Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Młodzieżowe

Młodzieżowe "Tak, Pomagam!"

10 grudnia 2016, sobota

Jak co roku nasza droga młodzież wzięła czynny udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Caritas: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki, która została przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki.

Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Caritas pomoże również rodzinom i osobom samotnym, objętym pomocą Caritas.

W X zbiórce żywności przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi pod hasłem „Tak, Pomagam” zebrano  około 432,3 ton żywności. Zebrana żywność trafiła do ok. 78 tys. osób potrzebujących takiego wsparcia. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce.

Ks. Paweł Marek

« wróć do listy wszystkich wydarzeń