Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Premierowy występ Serduszek w nowych strojach - koncerty w Essen

Premierowy występ Serduszek w nowych strojach - koncerty w Essen

13 marca 2016, niedziela

Kilka dni temu „Serduszka” wróciły z Essen, gdzie na zaproszenie ks. prob. Jerzego Wieczorka zaśpiewały dla bardzo licznie zebranej Polonii. Wyjazd rozpoczęliśmy „życzeniowo”, bo nasz kochany akustyk pan Grzesiu obchodził swoje imieniny. Jakiż inny prezent mógł od „Serduszek” dostać jak nie odśpiewane Sto lat i karton wafelków „Grześków” i tak to jedna z niemieckich stacji paliw zamieniła się w „przyjęcie” imieninowe, a jak widać na zdjęciu na wafelki załapali się nawet obsługujący stację.

Po przyjeździe do Essen pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy wieczystej adoracji przy katedrze, a później modliliśmy się w kaplicy Matki Bożej za wszystkie rodziny, które miały gościć Zespół oraz za naszych dobroczyńców. Po wspólnym zdjęciu przed katedrą nadszedł czas na rozdzielenie. Część męska, czyli Mirek, Piotr, Grzegorz i ks. Jakub poszli na zasłużony obiad, a część damska z panią Olą na czele wybrała się na zakupy.

Pierwszy koncert był już w sobotę o godz. 18:00, a o tyle szczególny, że „Serduszka” zaśpiewały po raz pierwszy w nowych strojach. Słuchaczami była nie tylko Polonia, ale także wspólnota Niemiecka. Dziewczęta były nagradzane wielkimi owacjami. Na koniec dnia wybrane Rodziny zabrały dzieci na nocleg i jak się okazało różne atrakcje.

Poranek w Essen przywitał nas pięknym i już jakby wiosennym słońcem. Pierwsza Msza św. była o godz. 9:30, kolejna o godz. 11:15. Wielu ludzi podchodziło i osobiście dziękowało za te piękne głosy i dziewczęta, które podzieliły się swoim talentem wśród tych, którzy na co dzień nie mają styczności z duchem Ojczyzny. Ostatnim punktem był koncert w Sali parafialnej, gdzie „Serduszka” śpiewały również w językach: angielskim, hiszpańskim i włoskim. Nie zabrakło pieśni patriotycznych i konkursów dla dzieci.

Za wspólny, wspaniały czas dziękujemy duszpasterzom z Essen, ks. Jerzemu i ks. Sławkowi, a także rodzinom, które przygarnęły dzieci i bez prowiantu nie wypuściły, paniom, które przygotowały smaczny obiad i dobre ciasta. Dziękując mówimy do zobaczenia! ZDJĘCIA

« wróć do listy wszystkich wydarzeń