Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Ogólnopolska akcja Caritas:

Ogólnopolska akcja Caritas: "Tak, POMAGAM!"

6 stycznia 2016, środa

 

Nasza droga młodzież  wzięła czynny  udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez  Caritas: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki, która została przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotowały świąteczne posiłki i paczki.

Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, trafiły w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej – informuje dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Caritas pomogła również rodzinom i osobom samotnym, objętym pomocą Caritas.

W ośmiu dotychczas przeprowadzonych zbiórkach wolontariusze zebrali ponad 2,248 ton żywności, a nasze paczki trafiły do około 518 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez  diecezjalne Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 10 tys.  wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i  Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce.

                                                                                                                                                                                                ks. Paweł Marek - chrystusowiec

GALERIA

« wróć do listy wszystkich wydarzeń