Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Majówka dzieci w Międzyzdrojach

Majówka dzieci w Międzyzdrojach

30 kwietnia 2014, środa

Tradycyjnie już majowy weekend nasze Ognisko Misyjne spędziło w  Międzyzdrojach. To tutaj ładowały się akumulatory do dalszej pracy zarówno w szkole, jak i w ognisku misyjnym, do którego uczestnicy wyjazdu należą. Cel był oczywisty dla wszystkich: wypoczynek nad Bałtykiem. Jednak jak zwykle przyjemne łączyło się z pożytecznym.

Grupa przyjechała do Międzyzdrojów już w środę wieczorem, aby jak najdłużej cieszyć się majówką, zwłaszcza że pogoda zapowiadała się przyjemna, choć może niezbyt ciepła. 

Kolejne dni upływały pod znakiem zdobywania misyjnej wiedzy, a także warsztatów plastycznych i wokalnych. Nie zabrakło spacerów nad morzem, zakupów na międzyzdrojskim pasażu handlowym i zabawach na placu zabaw, na którym nawet dorośli mogli znaleźć coś dla siebie, np. wspomnienia z dzieciństwa z fikania fikołków i bujania się na huśtawce.

Były filmy, zajęcia, wykłady, spacery, zabawa, ale to wszystko byłoby niepełne, gdyby nie codzienna modlitwa za misje i Msza św.,  w której dzieci codziennie uczestniczyły. Spotkanie z Panem Jezusem było tym, co nadało temu wyjazdowi najdoskonalszy sens. Chrystus dał ludziom przykazanie miłości – o czym mówiła Ewangelia z 2 maja. To przykazanie stało się światłem rozświetlającym drogi uczestników wyjazdu i ich opiekunów. Dzięki temu był on tak miły i dał wszystkim tyle przyjemności.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń