Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Młodzi dla papieży

Młodzi dla papieży

27 kwietnia 2014, niedziela

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, w Szczecinie na Jasnych Błoniach mieszkańcy naszego miasta świętowali dziękując Bogu za te wydarzenia. Przez cały dzień na scenie ustawionej przy figurze Jana Pawła II trwały koncerty. Wystąpił nasz zespół Serduszka z ks. Kamilem Żyłczyńskim SChr, popołudniowy program prowadził ks. Krzysztof Wąchała SChr, a wieczorem koncert i modlitwę prowadzili studenci duszpasterstwa akademickiego "W Sercu" wraz z duszpasterzem ks. Zbigniewem Reguckim SChr.


Wspólne świętowanie "Wieczoru młodych" rozpoczęto o godzinie 19:00. Spotkanie opierało się na przynagleniu naszego Wielkiego Rodaka: "Niech wasze życie będzie hymnem radości!". Usłyszeć można było piękne świadectwa ludzi, na których drogę życia wpłynął Papież Polak, między innymi świadectwo młodego akademickiego małżeństwa. Były wspomnienia, śpiew razem ze Scholą 20tką...

Były z nami relikwie świętego Jana Pawła II, które powędrowały, na wzór Papieża za życia, pomiędzy tłumami, by zatrzymać się na chwilę przy każdym, kto potrzebuje Jego modlitewnego wsparcia "z góry".

Pod koniec coś ekstra! Czyli Pan Jezus na Jasnych Błoniach! Adoracja w centrum miasta!

Całość czuwania zakończyliśmy o 21:00, kiedy to rozpoczął się Apel Jasnogórski prowadzony przez kleryków AWSD w Szczecinie.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń