Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Apel z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II

Apel z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II

16 kwietnia 2014, środa

Tuż przed kanonizacją naszego rodaka Jana Pawła II 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 z inicjatywy ks. Krzysztofa odbył się apel pt. „Karol – człowiek, który został świętym” poświęcony Wielkiemu Papieżowi.  Był on nie tylko okazją do zapoznania się z postacią Jana Pawła II - który dla większości uczniów jest już postacią historyczną – ale przede wszystkim pełnym radości i entuzjazmu świętem jednoczącym społeczność naszej szkoły w jedną wielką wspólnotę.

Wszystko zaczęło się wspólnym śpiewem, któremu przewodził nasz parafialny zespół dziecięcy Błękitne Anioły… była ulubiona przez Jana Pawła II pieśń oazowa – Barka – w czasie której powiewały żółto-białe chorągiewki. Przenieśliśmy się na chwile w czasie do pamiętnego roku 1978, gdy Karol Wojtyła został papieżem. Wybrzmiały znamienne papieskie słowa: „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi” wyśpiewywane przez uczestników akademii. Poznaliśmy rodziców Karola i Jego historię życia od urodzenia aż do dnia, gdy przeszedł do domu Ojca.

Niemałym zaskoczeniem była „wizyta” Ojca Świętego, który pojawił się wśród nas w czasie przedstawienia przygotowanego przez Ognisko Misyjne, przypominając wszystkim, co to znaczy zostać świętym.

Całość spotkania podsumował śpiew piosenki Arki Noego pt. „Taki duży, taki mały może świętym być”. Bo przecież to prawda…

« wróć do listy wszystkich wydarzeń