Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
16 marca Dzień Modlitwy, Postu i  Solidarności z Misjonarzami

16 marca Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

16 marca 2014, niedziela

Drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w naszych parafiach i wspólnotach jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku, idąc za adhortacją apostolską „Evangelii Gaudium”, chcemy odnowić świadomość, że wszyscy jesteśmy misjonarzami i każdy winien dzielić się swą wiarą. Należymy do Kościoła, który z natury swej jest misyjny – napisał w specjalnym Komunikacie na II niedzielę Ad Gentes bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

 

Fakt, że tylko jedna trzecia ze współcześnie żyjących ludzi zna Ewangelię, mobilizuje nas do jeszcze większej odpowiedzialności za misje. Trzeba, byśmy przeżywając radość wiary stali się jej świadkami w naszych rodzinach, lokalnych społecznościach oraz w całym świecie – przypomina biskup, który przez wiele lat głosił Ewangelię w Afryce, na Białorusi oraz w Rosji.

Pomóżmy misjonarzom poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień i wyrzeczeń. Słyszymy wiele niepokojących wieści z kontynentów, gdzie Kościół prowadzi misje ad Gentes. Modlitwa jest bardzo potrzebna misjonarkom i misjonarzom z Polski, którzy w 97 krajach świata świadczą o Chrystusie.  Jest też skuteczna.

Pomóżmy misjom finansowo poprzez ofiary do puszek w tę niedzielę. Możemy wysłać sms-a o treści „misje” na numer 72032 (koszt sms-a to 2,46 zł z Vat). Dzieło Pomocy Ad Gentes zachęca do systematycznej ofiarności na rzecz misji – wpłat na konto Dzieła: PEKAO S.A. I O/Warszawa 66 1240 1037 1111 0010 1498 4506. Nawet niewielkie wpłaty mają swoją moc czynienia dobra!

Dzięki hojności wiernych z całej Polski Komisja misyjna mogła w ubiegłym roku przekazać misjonarzom 3,3 mln zł. na realizację projektów ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych.

 

 

http://www.adgentes.misje.pl/aktualnosci/wydarzenia/4371/solidarni-z-misjonarzami

« wróć do listy wszystkich wydarzeń