Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela w ciągu roku

29 stycznia 2023, niedziela

Za udręczonych duchowo będziemy się modlili we wtorek na Mszy św. o 18.30.

W czwartek, 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego w całym Kościele będzie obchodzony XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji ks. Arcybiskup zaprasza osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych na uroczystą Mszę św. do katedry na godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 15.00.

W naszym Sanktuarium w Święto Ofiarowania Pańskiego podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece gromniczne. Bractwo Dobrej Śmierci św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.

W  Tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i w I Sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające odprawimy w stałym porządku.

W sobotę ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga rozpocznie  w naszej Parafii wizytację kanoniczną. W każdej parafii taka wizytacja odbywa się co pięć lat.

Studenckie Stowarzyszenie „Razem”, działające w ramach duszpasterstwa akademickiego, posiada status organizacji pożytku publicznego, prowadzi świetlice dla dzieci i młodzieży oraz pomaga w posłudze w Sanktuarium. Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia przez przekazanie 1,5% podatku. Ulotki z numerem KRS oraz dodatkowymi informacjami będą rozdawane przez wolontariuszy przed wejściem do kościoła.

Z kruchty można zabrać Biuletyn Sanktuarium na miesiąc luty.