Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna

7 kwietnia 2024, niedziela

W święto Miłosierdzia Bożego przez cały dzień modlimy się Koronką wierząc, że tylko w Bożym miłosierdziu możemy pokładać naszą nadzieję.

Dzisiaj także rozpoczyna się w polskim Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. wolontariusze Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc ubogim. W imieniu obdarowanych z całego serca dziękujemy za ogromną życzliwość, za każdy gest miłosierdzia.

W kolejne niedziele wielkanocne zapraszamy na nabożeństwo Via Lucis – Droga Światła o godz. 17.00. Droga Światła to 14 spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Jutro, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Świętości Życia. W kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W naszym Sanktuarium jutro po Mszy Świętej o 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.

W następną niedzielę odbędzie się w Szczecinie XX Marsz dla Życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic!" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do katedry. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Marszu dla Życia w Bazylice Archikatedralnej będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W kruchcie kościoła wyłożony jest  biuletyn informujący o święceniach kapłańskich w Towarzystwie Chrystusowym, które odbędą się 21. maja.

Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę przeznaczone będą na renowację Sanktuarium.