Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024, niedziela

Gorzkie Żale odprawimy dzisiaj  o godzinie 17.00.  

Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o 9.30, 11.30, 17.30 (dzieci), 18.00 i 20.00. W pozostałe dni powszednie na Drogi Krzyżowe zapraszamy o 11.30 i 18.00.

We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa. Msze Święte odprawimy w porządku tygodniowym, a Bractwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godzinie 18.30.

Tego dnia swoje imieniny obchodzi siostra Józefa. Dziękujemy za jej gorliwą pracę w Parafialnym Zespole Caritas i życzymy nieustannego wstawiennictwa św. Józefa.

W najbliższy piątek, 22 marca, ulicami Szczecina przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny i wyboru nowego Pasterza dla Archidiecezji. Początek o godz. 20.00 na Placu Lotników, a zakończenie przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

Za tydzień, w Niedzielę Palmową, studenci ze Stowarzyszenia Razem będą rozprowadzać palmy. Dochód przeznaczony będzie na prowadzenie świetlicy środowiskowej. Błogosławieństwo palm odbędzie się na początku każdej Mszy św.

W Niedzielę Palmową zachęcamy do udziału w procesji z palmami, która rozpocznie się o godz. 11.00 przed kościołem od obrzędu poświęcenia palm. Procesja przejdzie wokół kościoła i dopiero po niej rozpocznie się Msza św.

Do skarbon ustawionych pod chórem można składać ofiary na pomoc dla najuboższych oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, abyśmy mogli w Wielkanoc z czystym sercem przyjąć Chrystusa Zmartwychwstałego.