Zapowiedzi wydarzeń w Sanktuarium
Piesza Pielgrzymka Warszawska

Piesza Pielgrzymka Warszawska

6 sierpnia 2022, sobota

Drodzy parafianie i przyjaciele naszego Sanktuarium, po przerwie ,,pandemicznej" już w pełnym wymiarze zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną duchową wędrówkę do naszej ukochanej Matki w Częstochowie. 
Ruszamy 5 sierpnia do Warszawy i wracamy w nocy z 14 na 15 sierpnia. 

Idzie Czarna! Startujemy z zapisami, na stronie Siedemnastek dostępny jest formularz, który wypełnić muszą wszyscy pielgrzymi (księża, klerycy i siostry również). Link do formularza: www.17-ka.org.pl/zapisy

Poniżej kilka informacji dotyczących pielgrzymowania w grupie Czarnej. Proszę cierpliwie doczytać do końca

1. Zapisujemy się online poprzez formularz www.17-ka.org.pl/zapisy

2. Zapisy stacjonarne prowadzone będą 3-5 sierpnia w godz. 10-20 w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 (w salce po lewej jak się wchodzi do kościoła). - NIE BĘDZIE ZAPISÓW W GRUPIE.

3. W wyjątkowych sytuacjach i dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do Pielgrzymki w kolejnych dniach, istnieje możliwość zapisu na bazie w każdej miejscowości noclegowej. Należy jednak zapisać się niezwłocznie po dojściu na nocleg W DNIU PRZYJAZDU.

4. Każda osoba, która zapisze się przez Internet, powinna odebrać pakiet pielgrzyma. Odbioru można dokonać w kościele św. Anny 3-5 sierpnia w godz. 10-20. Jeśli ktoś nie da rady odebrać pakietu do 5 sierpnia wieczorem, to postaramy się zdobyć opłacone pakiety i rozdać 6 sierpnia rano.

5. Dla tych, którzy są spoza Warszawy i którzy nie wzgardzili jeszcze gościnnymi podziemiami na Placu Trzech Krzyży mamy dobrą wiadomość - KOŚCIÓŁ ŚW. ALEKSANDRA PRZYJMIE NAS Z RADOŚCIĄ. A więc 5 sierpnia na głowę nam padać nie będzie. Szczegóły podamy bliżej pielgrzymki (godzina otwarcia, ewentualny apel czy Msza 5 sierpnia)

6. BAGAŻ GRUPY CZARNEJ ZDAJEMY NA PLACU TRZECH KRZYŻY!!! (!a nie na Placu Teatralnym jak inne grupy!). Szczegółowe godziny nadawania bagażu pojawią się w osobnym poście. Bagaż nadawać będzie można zarówno w piątek wieczorem jak i w sobotę rano, do momentu wyjścia grupy.

7. 6 sierpnia pielgrzymka wyrusza sobie po krótkiej modlitwie o 5.30 z kościoła św. Anny a grupa Czarna... po krótkiej modlitwie cierpliwie czeka aż do nas dojdzie reszta i włączamy się przy kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży (miejsce noclegu). Szczegóły dotyczące samego noclegu jak i wyjścia podamy w osobnym poście na stronie wydarzenia FB i na Grupa Czarna.

8. NOCLEGI TYLKO W NAMIOTACH. 9. Więcej praktycznych informacji znajdziecie na: 17-ka.org.pl w zakładce PRAKTYCZNE INFORMACJE (https://www.17-ka.org.pl/praktyczne-informacje.php).

ks. Marcin Sęk z Ukrainy! jak ja mogę iść, to Ty tym bardziej więc proszę się nie zastanawiać

Również w zakrystii będzie lista do zapisów na pielgrzymkę. 

Zachęcamy i zapraszamy :) 

kontakt w sprawie pielgrzymki - ks. Marcin 519 572 121

                                               ks. Damian 730 130 439

 

Poniżej słów kilka o haśle tegorocznej pielgrzymki 

"Idziemy, by świadczyć".

Tegoroczne logo nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego przeżywanego aktualnie w Kościele w Polsce. Pragniemy podjąć refleksje nad posłaniem, którego Bóg dokonuje w czasie każdej Eucharystii, przez kapłana mówiąc do nas: "Idźcie w pokoju Chrystusa". 

Jesteśmy zatem powołani do świadczenia o Nim w naszych środowiskach pracy, nauki, życia.

tekst : ks. Marcin Przywara SAC - przewodnik pielgrzymki 

« wróć do listy wszystkich zapowiedzi wydarzeń