Ogłoszenia duszpasterskie

WSZYSTKICH ŚWIĘTCYH

1 listopada 2022, wtorek

Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje porządek niedzielny. Na Cmentarzu Centralnym zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej o godz. 9.00, 12.00 z procesją i 15.00. Ponadto na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00.
 
Jutro we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w kaplicy na Cmentarzu Centralnym zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim.
 
W czwartek o godz. 12.00 zapraszamy do Katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa w intencji wszystkich zmarłych duszpasterzy: biskupów i kapłanów pracujących w naszej archidiecezji przez 50 lat jej istnienia.
 

Pod chórem wyłożone są karty na wypominki. Na różaniec z wypominkami zapraszamy w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 9.00. Msze św. za wszystkich polecanych w wypominkach będą we wtorki listopada o godz. 12.00.
 
W niedziele listopada zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych na Cmentarzu Centralnym. Spotykamy się o godz. 14.00 przy kaplicy.
 
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować codziennie za jedną duszę czyśćcową za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu, to jest: brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, stan łaski umożliwiający przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez ojca świętego. Dzisiaj i jutro odpust ten można uzyskać modląc się także w kościele.
 

Godzinę Świętą odprawimy w czwartek po Mszy św. o 12.00 i o godz. 20.00, a o 21.00 Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów.
 
Na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zapraszamy w piątek o godz. 12.00, a po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia: „W rytmie serca”.
 
W sobotę zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 12.00. Przed Mszą będzie Adoracja i różaniec z wypominkami, a po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, jest to Patron naszego księdza Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Solenizanta w czwartek o godz. 21.00.