Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela w ciągu roku

29 sierpnia 2021, niedziela

Na Mszę św. w intencji Ojczyny i rodzin rozdzielonych emigracją zapraszamy w środę o godz. 18.30.

W I czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny Świętej odprawimy po Mszy św.
o 12.00 i o godz. 20.00. Na godz. 21.00 zapraszamy do modlitwy o świętość dla kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania.

Zapraszamy także do udziału w pierwszopiątkowych i pierwszosobotnich nabożeństwach. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. W piątek, po Mszy św. o godz. 18.30, rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia „W rytmie Serca”.

 

W kruchcie, na plakatach, umieszczone są informacje dotyczące duszpasterskiego projektu: ODDANI w SERCU, polegającego na zaangażowanym życiu duchowym, opartym o systematyczną spowiedź, pierszopiątkową Komunię św. wynagradzającą, przyjmowaną z miłości do Boga i na codziennej lekturze Ewangelii. To wszystko ma nam pomóc w prowadzeniu życia zgodnego z własnym powołaniem. Będziemy do tych tematów wkrótce wracać i szerzej je omawiać.

Na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny – w niedzielę 5 września o godz. 11.00 – zapraszamy uczniów z rodzicami i nauczycieli. Poświęcimy wówczas tornistry pierwszoklasistów. Zachęcamy, aby starsze dzieci w pierwszy piątek miesiąca przystąpiły do spowiedzi i już od września rozpoczęły nabożeństwo 9 Pierwszych Piątków Miesiąca.

Młodzież szkół średnich i przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku w niedzielę 5 września, o godz. 18.00.

Po wakacyjnej przerwie, od środy 1 września, wracamy w dni powszednie do odprawiania Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00. Popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się znów rozpoczynał o godz. 15.00.

Naszych Parafian i Gości polecamy opiece Bożego Serca.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o modlitwę i pomoc humanitarną dla cierpiącego ludu Afganistanu, niedziela 5 września została ogłoszona „Dniem Solidarności z Afganistanem”. Tego dnia w kościołach całej Polski będą przeprowadzone zbiórki.