Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela w ciągu roku

14 lipca 2019, niedziela

1. Bractwo św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek o godz. 18.30.

2. Relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque będzie można uczcić w piątek po Mszy św. południowej.

3. Na pielgrzymkę do sanktuariów Pomorza Gdańskiego (w dniach 19-25 sierpnia) mamy jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii albo do biura parafialnego.

4. Caritas Polska pomaga także Polakom na Wschodzie i wspiera misje. Za tydzień wolontariusze będą rozprowadzać plecaki z prośba o przygotowanie szkolnych wyprawek dla polskich dzieci na Białorusi i na Litwie oraz dla dzieci z na Kubie. Prosimy o zaangażowanie się w tę piękna akcję pomocową.

5. Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie zaaprobował projekt renowacji wnętrza naszej świątyni. Dlatego mamy zaszczyt pokazać – pierwszy raz publicznie – jak będzie wyglądało wnętrze sanktuarium po renowacji. Przy ambonie ustawione są plansze z widokiem na prezbiterium i chór kościoła. Zachęcamy, aby po Mszy św. podejść i obejrzeć je z bliska.

Prezentowany projekt nawiązuje do kolorystyki kościoła z 1919 roku, ale jej nie powiela. Kościół powstał jako miejsce modlitwy dla pruskich żołnierzy wyznania ewangelickiego, ale jego funkcja uległa zmianie. Nowa aranżacja wnętrza kościoła nie udaje więc dawnej, ale z niej czerpie. Nowa aranżacja bierze pod uwagę dzisiejsze przeznaczenie świątyni, która od ponad siedemdziesięciu lat służy szczecińskim katolikom. Jasne, piaskowe ściany, ugrowe łuki i pilastry oraz purpura i złoto obecne w detalu architektonicznym nawiązują do pierwotnej kolorystyki. Novum stanowi tonacja barw.

Projekt kolorystyki wnętrza kościoła, oparty na dawnych rozwiązaniach, jest nową kreacją, podporządkowaną idei miejsca. To znaczy, że wchodząc w architektoniczną przestrzeń sanktuarium – w duchowym rozumieniu – wchodzimy w przestrzeń Bożego Serca. Dosłownie: wchodzimy do Bożego Serca; wchodzimy w przestrzeń łaski, która obficie wylewa się z otwartego Serca Zbawiciela.

Prace będą prowadzone etapami. Będą długotrwałe i kosztowne. Nie jesteśmy dziś w stanie określić czasu ich zakończenia. O każdym etapie prac będziemy szczegółowo informowali. Wciąż prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę (przeznaczone na remont kościoła) i za każdą pomoc w realizacji rozpoczętych prac.

6. Parafian i Gości polecamy opiece Serca Jezusowego. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.