Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela w ciągu roku

30 czerwca 2019, niedziela

1. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy jutro wieczorem. W intencji Ojczyzny oraz naszych rodaków w kraju i za granicą będziemy się modlić w środę na Mszy św. o 18.30. Porządek nabożeństw w pierwszy czwartek, pierwszy piątek i w pierwszą sobotę – według stałego porządku.

2. W lipcu i w sierpniu – w dni powszednie – nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00. Także biuro parafialne będzie pracować w wakacyjnym, zmniejszonym wymiarze, a popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się rozpoczynał o godz. 16.30. Do końca września zawieszamy także odprawianie niedzielnych nabożeństw o godz. 17.00.

3. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają dziś ofiary na wakacje dla dzieci z ubogich środowisk. Wszystkim wspomagającym tę akcję z serca dziękujemy.

4. Uczestnikom procesji w święto Bożego Ciała, codziennych nabożeństw podczas dni eucharystycz-nych oraz wszystkim czcicielom Bożego Serca, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych bardzo dziękujemy. Nigdy za dużo czci dla Najświętszego Sakramentu. Nigdy za dużo miłości do Serca Bożego! Zwłaszcza dzisiaj, gdy wiele serca stygnie. Dziękujemy wszystkim, którzy z miłości do Pana Jezusa wyszli na ulice, udekorowali okna swoich mieszkań, nieśli w procesji chorągwie i sztandary, śpiewem i modlitwą czcili Chrystusa. To jest – widoczne i dziś bardzo potrzebne – świadectwo naszej wiary. To także nasze najpiękniejsze tradycje.

5. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w tym tygodniu staną w prezbiterium Sanktuarium rusztowania, które umożliwią prace przygotowawcze przed malowanie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane.

 

6. W poniedziałek 8 lipca rozpoczyna się w Poznaniu kapituła generalna Towarzystwa Chrystusowego. Poprzedzą ją trzydniowe rekolekcje. Kapituła wybierze nowe władze naszego zgromadzenia. Prosimy o modlitwę za uczestników kapituły, aby mieli serca otwarte na dary Ducha Świętego.   

7. Wobec agresywnej promocji zachowań homoseksualnych wśród dzieci i młodzieży w polskich szkołach, istnieje pilna potrzeba ochrony najmłodszych przed demoralizacją. Fundacja Pro - Prawo do Życia rozpoczęła inicjatywę ustawodawczą "Stop Pedofilii", której celem jest zablokowanie lobby LGBT dostępu do dzieci w polskich szkołach. Tę inicjatywę można poprzeć i podpisać się pod nią w kruchcie kościoła.