Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2017, niedziela

1. Bardzo dziękujemy ks. Krzysztofowi za poprowadzenie adwentowych rekolekcji. Ofiary zbierane po Mszy św. w ramach ogólnopolskiej zbiórki na potrzeby katolików na Wschodzie, przekażemy do parafii w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, gdzie ks. Krzysztof pracuje.

2. Do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Bogurodzicy Dziewicy zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00. Za tydzień, z racji, że Wigilia wypada w niedzielę, Akatyst będziemy śpiewali w sobotę o godz. 17.30.

3. Na adwentowe Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.00.

4. Bractwo św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek o 18.30.

5. Program przedświątecznej spowiedzi umieszczony jest na konfesjonałach.

6. Za tydzień, 24 grudnia, w IV Niedzielę Adwentu na Msze św. niedzielne zapraszamy od godz. 7.00 do 15.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00. Wieczorem, w gronie najbliższych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżyjmy ten dzień religijnie. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie i zachowania wszystkich innych zwyczajów, łącznie z powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterki odprawimy o 22.00 i o północy. O godz. 21.30 rozpocznie się rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Dzieci mogą przebrać się za pasterzy i wziąć ze sobą dzwoneczki. W I Dzień Świąt służbę Bożą rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 8.00.

7. Po raz 21. zapraszamy na wspólne kolędowanie przy „żywej szopce” w I i II Dzień Świąt od godz. 10.00 do 18.00. W I Dzień Świąt o godz. 15.00 w nasze kolędowanie włączą się ks. Arcybiskup i Pan Prezydent Szczecina, którzy złożą świąteczne życzenia.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom z parafialnego zespołu „Caritas” wraz z siostrą Józefą za zorganizowanie świątecznej pomocy dla potrzebujących. Dziękujemy także wszystkim, którzy na co dzień wspierają charytatywną działalność parafii. Pod chórem stoi skarbona z napisem „Byłem Głodnym” – z przeznaczeniem na przedświąteczną pomoc ubogim. W kruchcie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.

9. Duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczniemy 2 stycznia. Program kolędy podamy w drugi dzień świąt i umieścimy w biuletynie na styczeń. Bardzo prosimy osoby, które zamieszkały w nowych blokach na terenie parafii albo które do parafii się wprowadziły, aby chęć przyjęcia księdza po kolędzie zgłaszały w zakrystii.    

10. Parafianom i Gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

11. Ks. Tadeusz Talik, były duszpasterz akademicki w Sercu, obecnie posługujący wśród Polaków w Niemczech, wydał książkę z rozważaniami przygotowującymi do przeżywania niedzielnej Mszy św. pod tytułem "Trzy myśli na niedzielę". Zainteresowanych odsyłamy do sklepiku.