Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017, niedziela

1. W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP został poświęcony nowy ołtarz maryjny z odnowioną ikoną Matki Bożej Ołtarz oraz z wizerunkami św. Józefa i Jana Pawła II. W ołtarzu zostały także na stałe umieszczone relikwie Papieża Polaka. W każdą środę o 11.30 i po mszy św. wieczornej będziemy tu modlić się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To nabożeństwo wzbogacone fragmentami Pisma Świętego zostało przez Sanktuarium wydane w formie niewielkiej książeczki i jest do nabycia w sklepiku.

2. W niedzielę Adwentu o godz. 17.00 śpiewamy Akatyst ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.  

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.00. Poprzedza je śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty dla dzieci zapraszamy w środy i piątki o godz. 17.00.

4. Ofiary na przedświąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła z napisem „Byłem głodny”. W poświęcone opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w kruchcie kościoła. Harcerze przygotowali świąteczne ozdoby i sianko. Najnowszy numer „Miłujcie się” jest do nabycia w sklepiku.

5. W piątek rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Kicka, chrystusowiec, proboszcz parafii w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne w2 dni powszednie: na Mszach św. o godz. 6.00, 12.00 i 18.30; w niedzielę na wszystkich Mszach św. W następną niedzielę, w ramach ogólnopolskiej akcji wsparcia dla katolików na Wschodzie, będziemy zbierali ofiary na potrzeby parafii w Kamieńcu Podolskim.

6. Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. o godz. 18.00, w 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Modlitwy z okazji 47. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. odbędą się 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ’70, a w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji poległych w grudniu 1970 r. oraz wszystkich Ludzi Pracy, w parafii pw. św. Stanisława Kostki, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. O godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni.

7. Parafianom i gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.